آموزش تبدیل عکس به فایل dxf برای برش لیزری

آمورش تولید DXF با تصویر
فهرست مطالب

تبدیل عکس به فایل DXF

مشتریان اغلب از ما یک دروازه یا ورق فلزی با شکل یا طرح خاص برش لیزری یا پلاسما می خواهند. در موارد دیگر، برای ساخت یک هدیه یا علامت، مایلیم یک عکس را به یک ورق برش با یک شبح خاص تبدیل کنیم. برای این کار باید یک فایل jpg را به فرمت فایل dxf تبدیل کنیم که با دستگاه های برش فلز سازگار است . بیایید دریابیم که چگونه این کار را با ابزارهای آسان و رایگان انجام دهیم.

تبدیل عکس به فایل DXF

آموزش تبدیل تصاویر به فایل DXF برای دستگاه برش لیرز

اول از همه، باید از تصویری شروع کنیم که در آن سوژه به اندازه کافی مشخص باشد، بدون سایه یا تفاوت های ظریف. همچنین سوژه باید دارای حداقل کنتراست از پس زمینه باشد.

بیایید این تصویر از یک مرغ دریایی را به عنوان مثال در نظر بگیریم: تیز است، از پس زمینه جدا شده است و سایه ندارد. در این راهنما به دو برنامه باز و رایگان اشاره خواهیم کرد:

ما برای تبدیل عکس به فایل dxf دو نرم افزار Adobe Photoshop و Inkscape استفاده می کنیم .

عکس را توسط برنامه فتوشاپ باز کنید . از طریق منوی image>adjustment>black&white عکس را درصورت نیاز سیاه و سفید می کنیم.

آموزش تبدیل عکس به فایل dxf

 

از همان قسمت image>adjustment اینبار گزینه cunves را می زنیم . کادر به صورت زیر باز می شود با جابجایی نمودار در بهترین حالت قرار دهید .

 

آموزش تبدیل تصاویر به فایل dxf برای دستگاه برش لیرز

 

با استفاده از ابزار magic wand tools d یا همان قلم جادویی یک بار روی سوژه کلیک می کنیم تا کامل سوژه انتخاب شود . حال با استفاده از کلید ترکیبی alt+shift+i انتخاب را برعکس می کنیم و دکمه delete رو می زنیم تا موارد اضافه عکس حذف شود.

 

تبدیل عکس jpg به DXF

با استفاده از ابزار crop سوژه را جدا می کنیم و تیک بالا را میزنیم تا سوژه بریده شود . سپس از بخش file>export >quick export as PNG  فایل را ذخیره کنید . بهتر است که عکس را با فرمت png ذخیره کنید .

نرم افزار فتوشاپ برای دستگاه برش لیزر

تبدیل فرمت عکس JPG،PNG به DXF

وقت آن است که دومین سلاح خود را به کار بگیریم: نرم افزار Inkscape  را اجرا کنید و فایل PNG را از منوی File > Import اضافه کنید . تصویر هنوز در فرمت شطرنجی است، یعنی عکس لبه های نرمی نداره. برای تبدیل آن به یک مسیر DXF ابتدا باید آن را به یک مسیر برداری ، یعنی یک سری منحنی های ریاضی تبدیل کنیم. مزیت تصاویر برداری نسبت به تصاویر بیت مپ این است که می توانیم آنها را به دلخواه خود بدون افت کیفیت بزرگ کنیم. علاوه بر این، اندازه آنها تقریباً همیشه بسیار کمتر از فایل شطرنجی مربوطه است.

آموزش کار با نرم افزار تبدیل dxf

 

برای تبدیل عکس به مسیر، بیایید آن را انتخاب کرده و به مسیر Path > Trace bitmap برویم . تنظیمات در تب Mode معمولاً کافی است، به خصوص که قبلاً عکس رنگی خود را به یک تصویر سیاه و سفید تبدیل کرده ایم.گزینه  Smooth Corners را می‌یابیم که برای اینکه لبه‌های سوژه کمتر خشن و زبری لبه ها را می گیرد .

نرمافزار Inkscape تبدیل عکس به DXF

روی OK کلیک کنید تا تبدیل اجرا شود و به پنجره اصلی بازگردید. تصویر اولیه را انتخاب کرده و آن را حذف کنیم. از طریق منو های بالا به روی علامت قفل کلیک کنید تا عرض و ارتفاع با هم قفل شوند و سپس واحد اندازه گیری میلی متر mm را انتخاب می کنیم و در صورت لزوم تصویر را به اندازه لازم تغییر دهید . در هر صورت، می‌توانیم بعداً با رایج‌ترین برنامه‌های CAD، ابعاد نقشه را تغییر دهیم.

اگر می‌خواهیم این تصویر را اصلاح کنیم، می‌توانیم با استفاده از ابزار Edit Paths آن را روتوش کنیم و سپس گره‌های تشکیل‌دهنده شکل را بکشیم. پس از تکمیل تغییرات، فایل را از منوی File > Save As به DXF صادر می کنیم و فرمت Desktop Cutting Plotter را انتخاب می کنیم و در صورت لزوم گزینه های موجود را تغییر می دهیم. تمام شده!

 

تبدیل عکس به فایل dxf

البته بسیاری از توابع دیگر برای کار با تصاویر برداری وجود دارد: Inkscape یک برنامه کامل و قدرتمند برای ایجاد نقشه ها از ابتدا یا ویرایش فایل های موجود است. من این امکان را به شما واگذار می کنم که آن را کشف کنید و از آن برای خلق آثار هنری واقعی ساخته شده از ورق فلز استفاده کنید.

این جفت برنامه در چند مرحله حداکثر کنترل بر روی تبدیل و اصلاح فایل ها را امکان پذیر می کند تا فایل های dxf آماده برای برش لیزری را با شروع از تصاویر کمتر از ایده آل به دست آورید. همچنین خدمات آنلاینی وجود دارد که می تواند یک عکس را به یک فایل برداری تبدیل کند ، با نتایج بسیار متغیر و اغلب محدودیت هایی در مقدار تصاویر شطرنجی که می توانید به dxf تبدیل کنید . دراینجا مشاهده می کنید که تبدیل عکس به فایل dxf به خوبی صورت گرفته است.

 

محیط نرم افزار cypcut

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب

جهت مشاوره با کارشناسان و اطلاع از برندهای موجود و قیمت ها لطفا شماره خود را در کادر زیر ثبت نمایید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.