انتخاب مناسب ترین سیستم برش

مناسب ترین دستگاه برش پلاسما
فهرست مطالب

انتخاب مناسب ترین دستگاه برش ، آنها برای برش صفحات، ورق ها، بخش ها یا پانل های مواد استفاده می شوند. بسته به ماده ای که قرار است برش داده شود و پارامترهای تولید، می توانید بین چندین فناوری برش مانند برش لیزری، برش با جت آب، برش پلاسما و غیره یکی را انتخاب کنید.

چگونه یک دستگاه برش انتخاب کنیم؟

به منظور انتخاب دستگاه برش مناسب برای نیازهای خود، ابتدا باید انتخاب خود را بر اساس ویژگی های اصلی مواد (های) مورد برش قرار دهید. برای ذکر چند مثال، ماشین‌های برش فلز، ماشین‌های برش پلاستیک، ماشین‌های برش پارچه و ماشین‌های برش چوب همگی از یک فناوری استفاده نمی‌کنند.

همچنین باید دستگاهی را انتخاب کنید که نسبت به ضخامت برش کالیبره شده و دارای میز کار با ابعاد متناسب با قطعات مورد نیاز برش باشد. در نهایت، شما باید تکنولوژی برش را بر اساس دقت مورد نیاز، کیفیت برش و بهره وری مورد نظر انتخاب کنید.

6 تکنولوژی اصلی برش برتر دنیا

جدولی را در زیر مشاهده می کنید که به طور خلاصه سازگاری انواع مختلف فناوری با مواد اصلی صنعتی را نشان می دهد:

مقایسه دستگاه های برش

برای برش فلزات، می توانید بین برش لیزر، برش پلاسما، ماشینکاری تخلیه الکتریکی و برش اکسی استیلن یکی را انتخاب کنید. برای مواد سفت و سخت، فلزی یا غیره، می توانید به برش با جت آب روی بیاورید که به شما امکان می دهد مواد ضخیم را برش دهید. اگر نیاز به برش مواد نرم تری مانند پارچه، چرم، پلاستیک نرم، کاغذ یا مقوا دارید، ممکن است به برش با چاقو علاقه مند باشید.

مناسب ترین دستگاه برش لیزر

چه زمانی باید دستگاه برش لیزر را انتخاب کنید؟

دستگاه های برش لیزر از گرمای ساطع شده از سورس لیزر توسط پرتو لیزر که توسط آینه ها یا فیبرهای نوری هدایت می شود استفاده می کنند. بسته به نوع لیزر، می توانید انواع مختلفی از مواد را برش دهید.

دستگاه های برش لیزر CO2 به طور کلی برای برش پلاستیک، فوم، چوب، شیشه، منسوجات یا فولاد نرم استفاده می شود. لیزر CO2 نمی تواند فلزات بازتابنده مانند مس یا برنج را برش دهد.

دستگاه های برش لیزر فایبر مخصوص برش فلزات می باشد .

برش لیزری به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به تغییر ابزار، مواد مختلف را با تنظیم پارامترهای لیزر برش دهید. این یک فرآیند بسیار دقیق است، با عرض بریدگی بسیار کوچک که امکان ایجاد خطوط پیچیده را فراهم می کند. بسته به ماده ای که قرار است برش داده شود، سرعت برش می تواند بسیار سریع باشد. دستگاه های برش لیزری کاملاً خودکار هستند و نیاز به دخالت بسیار کمی از انسان دارند که خطر تصادفات را تا حد زیادی محدود می کند.

محدودیت اصلی برش لیزری عمق برش کم آن در حدود 25 میلی متر است. در نتیجه کاربردهای اصلی برش لیزری ساخت ورق فلزی (مخصوصاً برای صنعت خودرو) و فریم (برای کابینت های برق، کامپیوتر و …) می باشد. برای قطعات کار با ضخامت بیشتر از 25 میلی متر، برش پلاسما مناسب ترین روش است. ناحیه ای که توسط پرتو لیزر گرم می شود خیلی بزرگ نیست، اما از آنجایی که در معرض افزایش شدید دما است، می تواند به شدت تغییر شکل دهد.

برش لیزری انتشار گاز تولید می کند، بنابراین مهم است که اتاقی که دستگاه در آن قرار دارد تهویه مناسبی داشته باشد.

برای دستگاه برش لیزر چه سورسی بخرم؟ بیشتر بخوانید: چگونه توان مناسب سورس لیزر فایبر را انتخاب کنیم؟

مناسب ترین دستگاه برش پلاسما

چه زمانی باید دستگاه برش پلاسما را انتخاب کنید؟

دستگاه های برش پلاسما فقط برای فلزات آهنی (فولاد، فولاد ضد زنگ و …) استفاده می شود.

برش پلاسما سریعتر از برش لیزری برای صفحات متوسط ​​یا ضخیم است و سریعتر از برش اکسی استیلن (هواگاز) برای صفحات نازک یا متوسط ​​است. به طور کلی، برش پلاسما برای برش صفحات فلزی ضخیم مناسب است.

اصل برش پلاسما نسبتاً به جوشکاری TIG نزدیک است: شامل ایجاد یک قوس الکتریکی است که گازی را که از طریق نازلی بین الکترود و قطعه کار بریده می شود یونیزه می کند. برای برش پلاسما هوا معمولاً از آرگون، نیتروژن، اکسیژن یا هیدروژن استفاده می شود. صرف نظر از گاز مورد استفاده، باید نازل و الکترود را به طور مرتب تعویض کنید.
دستگاه های برش پلاسما قابل حمل برای کاربردهای نقطه ای در دسترس هستند. به دلیل گرمای تولید شده و دودهای حاصل از فلز تبخیر شده، برش پلاسما را می توان فقط در مناطق با تهویه خوب یا در فضای باز انجام داد.

به دلیل گرمای تولید شده و دودهای حاصل از فلز تبخیر شده، برش پلاسما را می توان فقط در مناطق با تهویه خوب یا در فضای باز انجام داد.

چه زمانی باید دستگاه برش اکسی استیلن (هواگاز) را انتخاب کنید؟

دستگاه های برش اکسی استیلن (هوابرش) برای انجام برش، یک انفجار اکسیژن خالص را روی فلز مذاب می فرستند. این تکنیک فقط برای انواع خاصی از فولاد قابل استفاده است، اما این مزیت را دارد که می تواند صفحات تا ضخامت 400 میلی متر را برش دهد.

این یک فرآیند نسبتا کند است، اما ماشین‌هایی وجود دارند که چندین مشعل برش اکسی استیلن را با هم ترکیب می‌کنند تا بهره‌وری را افزایش دهند.

چه زمانی باید دستگاه برش EDM را انتخاب کنید؟

دستگاه های برش EDM که به عنوان دستگاه های فرسایش جرقه ای نیز شناخته می شوند، برای ماشینکاری مواد رسانا استفاده می شوند. آنها می توانند برش های بسیار دقیقی بر روی قطعات با حداکثر ضخامت 300 میلی متر انجام دهند. اصل این است که مواد را با استفاده از شوک الکتریکی از قطعه کار خارج کنید.

این فرآیند برای برش فلزات بسیار سخت مانند فولاد سخت شده توصیه می شود.

دستگاه برش EDM

چه زمانی باید دستگاه برش چاقوی را انتخاب کنید؟

دستگاه برش چاقوی می تواند مواد نرمی مانند پارچه، چرم، وینیل و غیره را با ضخامت تا 50 میلی متر برش دهد. برای ضخامت بیشتر، بهتر است دستگاه برش آب جت را انتخاب کنید.

این تکنیک امکان برش های با دقت بالا را فراهم می کند، اما نیاز دارد که ابزار (چاقو) مرتباً تعویض شود. از این فرآیند برای بسته بندی موادی مانند کاغذ و مقوا نیز استفاده می شود.

نتیجه گیری

در نتیجه، انتخاب مناسب ترین دستگاه برش بر اساس نیازهای خاص و ویژگی‌های مواد مورد استفاده حائز اهمیت است. برش لیزری برای دقت بالا و امکان برش مواد متنوع مناسب است، برخی موارد مثل برش پلاسما برای فلزات آهنی ایده‌آل هستند و دستگاه‌های برش اکسی استیلن (هوابرش) نیز برای برش فلزات خاص از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. در نهایت، انتخاب بین این تکنولوژی‌ها باید با توجه به نیازهای خاص تولید و استفاده‌کننده صورت گیرد.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب

جهت مشاوره با کارشناسان و اطلاع از برندهای موجود و قیمت ها لطفا شماره خود را در کادر زیر ثبت نمایید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.