تعمیرات قطعات دستگاه برش لیزر

تعمیرات قطعات دستگاه برش لیزر

دستگاه برش لیزر به دستگاهی گفته می‌شود که جهت برش لیزر فلزات و غیرفلزات به کار برده می شود. استفاده از این دستگاه بیشتر در صنایع می باشد علاوه بر آن، این دستگاه امکان ایجاد برش در طرح های مختلف بر روی اجسام را فراهم می کند یعنی می توان اشکال گوناگونی را بر روی اجسام حکاکی نمود.

در صورتی که این دستگاه دچار آسیب و تخریب شود، تعمیر قطعات دستگاه برش لیزر باید توسط تعمیرکاران ماهر انجام شود. در شرکت مگا ماشین می توانید تعمیرات قطعات دستگاه برش لیزر و سایر قطعات مصرفی برش لیزر فایبر را به ما بسپارید تا تعمیرکاران مجرب و حرفه ای به بهترین نحو تعمیرات دستگاه را انجام دهند.

تعمیرات قطعات دستگاه برش لیزر

تعمیرات قطعات دستگاه برش لیزر

جهت تعمیر قطعات خراب شده ی دستگاه برش لیزر ابتدا باید محل آسیب و قطعه مورد نظر را بدانید.

چگونگی عیب یابی دستگاه برش لیزر

برای پیدا کردن عیوب دستگاه برش لیزر، به یک فرد متخصص و ماهر که درباره این دستگاه اطلاعات لازم را داشته باشد دارید‌. این شخص با یک نگاه کلی و بررسی جامع دستگاه، می تواند مشکلات و آسیب های موجود در دستگاه را شناسایی کرده و نسبت به تعمیر آنها اقدام نماید.

در صورتی که شما در محیط کاری خود  در ارتباط با این دستگاه هستید و به وسیله‌ی آن درآمدزایی می‌کنید، توصیه می شود؛ هر چند ماه یک بار جهت عیب یابی دستگاه برش لیزر اقدام نمایید نسبت به سالم بودن آن خاطر جمع شوید.

متاسفانه بعضی از اشخاص، زمانی که دستگاه برش لیزر شان با مشکلی مواجه می شود، بدون اینکه به شخصی تعمیرکار و ماهر مراجعه کنند با تکیه بر چند تا فیلم و مقاله و یا سوال و پرسش از اطرافیان گمان می کنند توانایی تعمیر دستگاه را دارند.

در واقع این افراد با این کار خود دستگاه برش لیزر را بیشتر مخروب نموده و بر هزینه های آن می می‌افزایند. به شکلی که ممکن است ایرادات کوچک و جزئی دستگاه ها به مشکلات بزرگ و عمیق تری تبدیل شود، پس توصیه می شود جهت تعمیرات دستگاه برش لیزر به صورت خودسرانه اقدام نکنید.

[popup_trigger id=”1534″ tag=”popup” do_default]دریافت مشاوره[/popup_trigger]

 

مهمترین نکات در نگهداری دستگاه برش لیزر:

1 – برخورد نداشتن نوک هد با گرید ها

2 – برای تمیز کردن قطعات دستگاه لیزر فایبر ، پاکسازی رک و ریل ها هر هفته یکبار

3 – کنترل سرعت برشکاری دستگاه برش لیزر برای حفظ سلامت قطعات

4 – ناظر بودن اپراتور بر برشکاری برای جلوگیری از اتفاقات پیش بینی نشده

5 – محل نگهداری دستگاه لیزر سی ان سی و فاصله آن با دیوار

6 – جایگذاری متعلقات دستگاه لیزر فلزات در جای مناسب خودشان

7 – جابجایی اصولی چیلر ( هنگام پربودن مخزن با احتیاط جا بجا شود یه بهتر است آب آن خالی شود)

8 – استفاده ار روغن 10 روانکاری هنگام تعویض روغن در دستگاه برش لیزر

شرکت مگا ماشین وارد کننده انواع لوازم برش لیزر فایبر می باشد .

به طور مثال دستگاه های لیزر برش بزرگ برای انجام فعالیتهای بزرگتر و بیشتر در صنایع سنگین مورد استفاده قرار می گیرند این در حالی است که دستگاه های برش لیزر کوچک تر نیز جهت انجام کارهای سبک تر ساخته شده و با توجه به نیاز مشتریان وارد بازار می‌شوند.

انواع دستگاه برش لیزر با توجه با کاربرد آنها عبارتند از؛ برش لیزر تک میز، برش لیزر دو میز، برش لیزر کاور دار، برش لیزر فول کاور برش، و لیزر لوله بر، برش و لیزر روتاری و…….

تعمیر لیزر تک میز

برش لیزر تک میز، اکثراً در کارهای سبک و کم حجم مورد استفاده قرار می گیرد. مثلا ؛در صنایع تابلو برق سازی، موسسات آسانسور سازی، تولید لوازم آشپزخانه صنعتی و اینگونه موارد.
در واقع این دستگاه برای صنایع مقرون به صرفه بوده و از لحاظ اقتصادی به نفع آنها میباشد.
در صورت تخریب و آسیب دیدن این دستگاه صاحبان آن،جهت تعمیر لیزر تک میز نیز این کار را به تعمیرکاران متخصص در مگا ماشین سرویس  بسپارند.

تعمیر لیزر لوله بر

یکی از قطعات و لوازم جانبی دستگاه برش لیزر که در کارهای سبک تر به کمک ما می آید دستگاه لیزر لوله بر می باشد.
برش لیزر لوله بر، مانند دیگر برش های لیزری به وسیله دستگاه های لیزر ویژه‌ای انجام می شود.

معمولاً این دستگاه‌ها مواد و متریال گوناگونی همچون؛ پارچه، کاغذ و انواع فلزات را مورد هدف خود قرار می‌دهند. اساس کار این دستگاه ها به وسیله اشعه لیزر صورت می پذیرد.

گاهی ممکن است به دلیل فشار کاری بر این دستگاه ها و یا عدم توجه به آنها، قطعات جانبی و داخلی دستگاه با مشکل مواجه شود. لذا جهت تعمیر لیزر لوله بر، بایستی خودسرانه اقدام به تعمیر آن نکنید و از متخصصان و تعمیرکاران ماهر آن کمک بگیرید.

برای خرید سورس لیزر فایبر و همچنین کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از صفحه مربوطه دیدن کنید.

تعمیر لیزر روتاری

یکی دیگر از قطعات جانبی بسیار مهم و پرکاربرد، برای دستگاه لیزر، روتاری آن میباشد. روتاری یک دستگاه کوچک است که به دستگاه لیزر وصل می شود و کار کردن با دستگاه لیزر را آسانتر و بهتر می کند. در واقع به وسیله‌ی لیزر روتاری قادر هستید که بر روی اجسام گرد مانند کاسه، لیوان، بطری و غیره حکاکی انجام داده و طرح بیندازید.

دستگاه لیزر، پرتو را به شکل کاملا مستقیم به پایین می تاباند. در نهایت بدین وسیله امکان حکاکی در اجسام منحنی و گرد وجود ندارد. بنابراین استفاده از لیزر روتاری این امکان را به وجود می آورد و شما قادر هستید بر همه ی قسمت های اجسام گرد و منحنی حکاکی کنید.

برای خرید هد دستگاه برش لیزر و کسب اطلاعات کامل در این مورد  می توانید از صفحه مربوطه دیدن کنید.

تعمیر قطعات برش لیزر فایبر

جهت خرید انواع دستگاههای برش لیزر متنوع با موتور های قدرتمند و مناسب، جهت برش مواد و محصولات آهنی، برنجی، مسی و آلومینیومی و … می توانید از فروشگاه ها معتبر مگا ماشین  که دارای سابقه فروش چندین ساله ای هستند کمک بگیرید.

علاوه بر آن برای تعمیر انواع دستگاه های برش لیزر رومیزی، تعمیر لیزر روتاری، تعمیر لیزر فول کاور، تعمیر لیزر کاور دار، تعمیر لیزر دو میز، باید با تعمیرکاران و افراد ماهر و کارکشته  مگا ماشین در این زمینه مشورت نموده و میتوانید از طریق پیام ویا تماس تلفنی ارتباط گرفته و این کار را به آنها بسپارید.

[popup_trigger id=”1534″ tag=”popup” do_default]ثبت درخواست[/popup_trigger]

تعمیرات

جهت مشاوره با کارشناسان و اطلاع از برندهای موجود و قیمت ها لطفا شماره خود را در کادر زیر ثبت نمایید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.