تعمیر دستگاه برش لیزر

فرم درخواست خدمات

بعد از ثبت درخواست شما، تیم کارشناسان ما، با شما تماس برقرار خواهد کرد. پس از عیب یابی دستگاه لیزر (حضوری یا تلفنی)، هزینه‌های تعمیر دستگاه برش لیزر​ و قطعات لازم به شما اطلاع داده می‌شود و پس از دریافت موافقت شما، نیروی متخصص تعمیرکار دستگاه لیزر به‌سرعت به محل شما (سراسر کشور) اعزام می‌شود.

برای ارتباط با کارشناسان شما می‌توانید از طریق دکمه زیر به صورت مستقیم با کارشناسان ما ارتباط بگیرید. و فرم را ارسال فرمایید .

خدمات تعمیر دستگاه برش لیزر

شرکت مگاماشین سرویس، به عنوان یک مرجع برتر در زمینه تعمیرات دستگاه برش لیزر فایبر، با افتخار خدمات خود را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد. با سال‌ها تجربه و تخصص در این صنعت، تیم متخصص ما به عیب یابی دستگاه لیزر، تعمیر و نگهداری دستگاه‌های برش لیزر فایبر می‌پردازد. خدمات ارائه شده تعمیر دستگاه برش لیزر شامل تعمیرات هد دستگاه برش لیزر فایبر فلزات، عیب یابی دستگاه لیزر، تعمیر سورس لیزر فایبر، رفع مشکلات دستگاه برش لیزر، تعمیر دستگاه لیزر حکاکی می‌باشد. اعتماد شما، دلیل بر افتخار و تلاش‌های ماست. تیم ما با روحیه‌ی حرفه‌ای، در و… اسرع وقت و با استفاده از تجهیزات پیشرفته، اطمینان می‌دهد که دستگاه‌های شما در بهترین وضعیت عملکردی خود قرار بگیرند. اعتماد شما به ما، انگیزه‌ی اصلی برای ارائه خدمات با کیفیت و برتری در صنعت تعمیرات دستگاه‌های لیزری است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و یا هماهنگی برای خدمات ما، لطفاً با تیم پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید.

مراحل انجام خدمات مگاماشین سرویس

تذکر: به دلیل خطرات برق گرفتگی و خسارت جدی، در صورت خرابی دستگاه برش لیزر و یا خاموش شدن آن، به هیچ عنوان افراد غیر متخصص به دستگاه دست نزنند، به خصوص به تابلوهای برق و سورس دستگاه. همواره توصیه می‌شود که اقدامات ایمنی را رعایت نمایید.

چرا باید دستگاه برش لیزر را سرویس کنیم؟

به دلیل تابش مداوم نور لیزر بر روی آینه‌ها  از طریق لنزها، پس از مدتی باعث کاهش کیفیت و فرسایش می شود و حتی اگر به صورت مرتب تمیز نشوند، ممکن است ترک بخورد و یا شکسته شوند. ما مجموعه‌ای بزرگی از آینه‌ها و لنزها را برای انواع دستگاه‌ها لیزر داریم .

سیستم لیزر شما باید حداقل سالی یک بار تست و تنظیم شود تا عملکرد مطلوبی داشته باشد و از عمر طولانی اطمینان حاصل شود.

سرویس دستگاه برش لیزر شامل برررسی قطعات، تمیزکاری و تنظیم تمام اجزای کلیدی است که به بهره‌وری بهینه لیزر کمک می‌کنند.

سرویس سالانه یا هر 6 ماه یک بار به شما امکان می‌دهد که سایر اجزای حیاتی دستگاه را برای ساییدگی و سایر مشکلات بررسی کنید. این باعث می‌شود که اجزای حیاتی قبل از ایجاد مشکل عملکردی تعویض شوند. در نتیجه، سرویس و نگهداری دستگاه برش لیزر به شما کمک می کند تا زمان و هزینه‌های صرفه جویی و طول عمر دستگاه را افزایش دهید.

تعمیرات هد دستگاه برش لیزر فایبر فلزات

چرا مگاماشین سرویس را انتخاب کنم ؟

 • پاسخ سریع به درخواست‌های مشتریان 
 • ارائه خدمات کامل و جامع (جزئیات در زیر) 
 • ارائه خدمات با قیمت رقابتی و در دسترس در سراسر کشور
 • کاهش حداقلی زمان توقف عملیاتی دستگاه‌های لیزر
 • تضمین عملکرد بهینه دستگاه و عمر طولانی آن
 • ارائه مشاوره فنی برای مسائل مرتبط با دستگاه‌های لیزر.
 • ارائه مزایای مالی به مشتریان از طریق کاهش هزینه‌های خدمات، کاهش زمان توقف دستگاه‌ها و افزایش بهره‌وری دستگاه

تعمیر سورس لیزر فایبر

تعمیر دستگاه برش لیزر شامل چه چیز های می شود ؟

سرویس دستگاه برش لیزر شامل بررسی و تست موارد زیر می‌شود:

 • عیب یابی دستگاه لیزر و بررسی مشکلات آن
 • تنظیم و تعمیرات هد دستگاه برش لیزر فایبر فلزات
 • تعمیر سورس لیزر فایبر
 • تعمیر یا تعویض قطعات معیوب
 • تنظیم و کالیبره کردن منبع تغذیه برق
 • بررسی و تعمیر سیستم خنک‌کننده
 • قدرت لیزر
 • کیفیت پرتو
 • تنظیم همگرایی پرتو لیزر در کل سیستم
 • تمیزکاری و یا تعویض آینه و لنز
 • تنظیم فوکوس لیزر
 • تراز کردن تخته برش در صورت نیاز
عیب یابی دستگاه لیزر

چگونگی عیب یابی دستگاه برش لیزر

برای پیدا کردن عیوب دستگاه برش لیزر، به یک فرد متخصص و ماهر که درباره این دستگاه اطلاعات لازم را داشته باشد دارید‌. این شخص با یک نگاه کلی و بررسی جامع دستگاه، می تواند مشکلات و آسیب های موجود در دستگاه را شناسایی کرده و نسبت به تعمیر آنها اقدام نماید.

در صورتی که شما در محیط کاری خود  در ارتباط با این دستگاه هستید و به وسیله‌ی آن درآمدزایی می‌کنید، توصیه می شود؛ هر چند ماه یک بار جهت عیب یابی دستگاه برش لیزر اقدام نمایید نسبت به سالم بودن آن خاطر جمع شوید.

متاسفانه بعضی از اشخاص، زمانی که دستگاه برش لیزر شان با مشکلی مواجه می شود، بدون اینکه به شخصی تعمیرکار و ماهر مراجعه کنند با تکیه بر چند تا فیلم و مقاله و یا سوال و پرسش از اطرافیان گمان می کنند توانایی تعمیر دستگاه را دارند.

در واقع این افراد با این کار خود دستگاه برش لیزر را بیشتر مخروب نموده و بر هزینه های آن می می‌افزایند. به شکلی که ممکن است ایرادات کوچک و جزئی دستگاه ها به مشکلات بزرگ و عمیق تری تبدیل شود، پس توصیه می شود جهت تعمیر دستگاه برش لیزر به صورت خودسرانه اقدام نکنید. شما می توانید با تیم مگاماشین سرویس در تماس باشید .

مهمترین نکات در نگهداری دستگاه برش لیزر:

چگونه می توانم عمر مفید دستگاه برش لیزر فلزات خود را افزایش دهم؟

 1. برخورد نداشتن نوک هد با گرید ها
 2. برای تمیز کردن قطعات دستگاه لیزر فایبر ، پاکسازی رک و ریل ها هر هفته یکبار
 3. کنترل سرعت برشکاری دستگاه برش لیزر برای حفظ سلامت قطعات
 4. دستگاه را توسط یک اپراتور واجد تنظیم و هدایت شود و ناظر بودن اپراتور بر برشکاری برای جلوگیری از اتفاقات پیش بینی نشده
 5. محل نگهداری دستگاه لیزر سی ان سی و فاصله آن با دیوار
 6. جایگذاری متعلقات دستگاه لیزر فلزات در جای مناسب خودشان
 7.  جابجایی اصولی چیلر ( هنگام پربودن مخزن با احتیاط جابجا شود و بهتر است آب آن خالی شود)
 8. استفاده ار روغن 10 روانکاری هنگام تعویض روغن در دستگاه برش لیزر
 9. ورودی ها و خروجی های آب به چیلر، سورس و هد به منظور بررسی نشتی نداشتن آب سورس داخل تابلو برق، چیلر و هد می بایستی به صورت روزانه بررسی شود.همچنین، سطح آب و شفافیت آب مخزن چیلر باید ماهیانه مورد بررسی قرار گیرد.
 10. به دلیل اینکه رک ها و ریل ها می بایستی همیشه تمیز و عاری از هر گونه پلیسه و گرد و غبار باشد و به صورت اتوماتیک روغنکاری شده باشد ( محور z به صورت دستی روغنکاری می شود)، تمیزی و عدم وجود گرد و غبار، پلیسه و روغنکاری رک و ریل های محور y-x-z می بایستی هر هفته چک شود.
 11. میزان خلوص کپسول های گاز نیتروژن و اکسیژن واحد مراقبت می بایستی پس از هر تعویض بررسی شود. 
 12. درصورت تغییر در کیفیت برش، تمیزی و عدم وجود لکه روی لنز و پروتکتور بالا و پایین هد برش می بایستی بررسی شود. 
 13. میزان روغن باکس پنوماتیک به صورت ماهیانه بررسی شود.
 14. به صورت روزانه، نازل برشکاری در سر هد برش به منظور بررسی وارد آمدن هر گونه ضربه و گرم شدن بدنه بیش از هد نازل، به صورت چشمی می بایست بازرسی گردد.
 15. دمای مطلوب کارکرد هد و سورس می بایستی بین 20 الی 25 درجه باشد. بدین منظور خنک بودن هد برش لیزر و سورس لیزر داخل تابلو برق و ترموستات روی چیلر می بایستی روزانه به صورت دستی و چشمی بررسی شود.

در مجموعه مگاماشین سرویس و تعمیر دستگاه برش لیزر تک میز، برش لیزر دو میز، برش لیزر کاور دار، برش لیزر فول کاور برش لیزر لوله بر، برش و لیزر روتاری و… پذیرفته می شود.

تعمیرات دستگاه لیزر

تعمیر دستگاه برش لیزر روتاری

لیزر روتاری (Rotary Laser) یک نوع دستگاه لیزر است که به منظور ایجاد خطوط و برش همراه با چرخش 360 درجه استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها از تکنولوژی لیزر برای تولید خطوط دقیق و همواره با قابلیت چرخش در اطراف خود استفاده می‌کنند. این امکان را به کاربر می‌دهند که با کمک یک پایه چرخشی، خطوط را به صورت افقی یا عمودی به صورت همواره در اطراف ایستگاه تنظیم کند. این دستگاه‌ها برای کارهای مرتبط با ساختمان‌سازی، سطح‌بندی، ایجاد نقشه‌ها و برنامه‌ریزی‌های ساخت و ساز، عمرانی و مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

جمع بندی تعمیرکار دستگاه برش لیزر

تعمیر دستگاه برش لیزر فایبر امری بسیار حیاتی و حساس است. انجام تعمیرات به‌موقع و توسط تخصصی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. این فرآیند شامل عیب یابی دستگاه لیزر، تنظیم، تعویض قطعات معیوب و تست عملکرد است. رعایت ایمنی و تشخیص مشکلات به موقع می‌تواند از ایجاد خسارات جدی جلوگیری کند و عمر طولانی و بهتر دستگاه را تضمین می‌کند.

علاوه بر آن برای تعمیر انواع دستگاه های برش لیزر رومیزی، تعمیر لیزر روتاری، تعمیر لیزر فول کاور، تعمیر لیزر کاور دار، تعمیر لیزر دو میز، باید با تعمیرکاران و افراد ماهر و کارکشته  مگا ماشین در این زمینه مشورت نموده و میتوانید از طریق پیام ویا تماس تلفنی ارتباط گرفته و این کار را به آنها بسپارید.

تعمیر دستگاه برش لیزر در مارک های مختلف از جمله AMADA  آمادا gwikie , HSG laser , Huagong Laser , Bodor LASER, Bystronic , HAN’S LASER , Hglaser و…

تعمیرات سورس دستگاه برش لیرز

تعمیر سورس لیزر فایبر

سورس لیزر فایبر یکی از مهم‌ترین بخش‌های دستگاه لیزر فایبر است که وظیفه تولید پرتو لیزر را بر عهده دارد. خرابی سورس لیزر می‌تواند باعث از کار افتادن دستگاه لیزر شود. بنابراین، تعمیر سورس لیزر فایبر مهارتی ضروری برای تکنسین‌های لیزر است.

علائم خرابی سورس لیزر فایبر

علائم خرابی سورس لیزر فایبر می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • عدم روشن شدن دستگاه لیزر
 • روشن شدن دستگاه لیزر، اما عدم تولید پرتو لیزر
 • کاهش توان پرتو لیزر
 • تغییر رنگ پرتو لیزر
 • ایجاد سر و صدا یا لرزش در سورس لیزر

تعمیر سورس لیزر فایبر توسط متخصص

در صورتی که دانش و تجربه کافی برای تعمیر سورس لیزر فایبر را ندارید، بهتر است این کار را به یک متخصص بسپارید. یک متخصص لیزر می‌تواند با استفاده از دانش و تجربه خود، سورس لیزر شما را به سرعت و با کیفیت بالا تعمیر کند.

سوالات متداول 

آیا شما قطعات دستگاه برش لیزر هم تامین می کنید و چگونه می شود آن ها را تهیه کرد؟

برای تهیه قطعات دستگاه برش لیزر می توان به بخش قطغات مراجعه کنید و یا با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید. ما قطعات اصلی و با کیفیت بالا را برای دستگاه شما فراهم می‌کنیم.

دستگاه برش لیزر فلزات من کار نمی کند. چه کاری باید انجام دهم؟

اولین قدم این است که مطمئن شوید که دستگاه به درستی به برق وصل شده است. اگر دستگاه روشن می شود اما کار نمی کند، ممکن است مشکلی در منبع لیزر، سیستم هدایت لیزر یا سیستم کنترل وجود داشته باشد. برای عیب یابی دقیق تر، باید دستگاه توسط یک تکنسین واجد شرایط بررسی شود.

چرا دستگاه برش لیزر فلزات من برش های نامنظم ایجاد می کند؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا دستگاه برش لیزر فلزات ممکن است برش های نامنظم ایجاد کند. برخی از دلایل احتمالی عبارتند از:

* عدم تنظیم صحیح منبع لیزر
* آلودگی یا آسیب به سیستم هدایت لیزر
* تنظیمات نامناسب دستگاه کنترل
* استفاده از مواد نامناسب
برای رفع این مشکل، باید دستگاه توسط یک تکنسین واجد شرایط بررسی شود.

هزینه تعمیر دستگاه برش لیزر فلزات چقدر است؟

هزینه تعمیر دستگاه برش لیزر فلزات به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع دستگاه، میزان آسیب و هزینه قطعات و خدمات. به طور کلی، هزینه تعمیر دستگاه برش لیزر فلزات از چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان متغیر است.

شما می توانید سوالات فنی خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید . کارشناسان ما در اسرع وقت به شما پاسخ می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره با کارشناسان و اطلاع از برندهای موجود و قیمت ها لطفا شماره خود را در کادر زیر ثبت نمایید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.