تعمیرات پرس برک

تعمیرات دستگاه پرس برک

دستگاه پرس برک برای خم کردن دقیق ورق فلزی تا ضخامت 1.2 میلی متر مناسب است. زاویه خمش پرس برک 0 تا 135 درجه با حداکثر برد کاری 630 میلی متر است. پرس برک دارای صفحه نگهدارنده مخصوص است و به دستگاه خم کن گردان اجازه می دهد تا به راحتی و به راحتی در یک گیره ثابت شود. در ادامه تعمیرات پرس برک را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

از دستگاه پرس برک برای خم کردن ورق های فلزی با کیفیت صنعتی برای استفاده حرفه ای در صنعت مورد استفاده می شود.

تعمیر پرس برک

دستگاه پرس برک دارای یک سطح صاف است که مواد روی آن قرار می گیرد و یک میله گیره که پایین می آید و در طول خم شدن مواد را محکم نگه می دارد. این عمل بستن ممکن است دستی، خودکار یا با استفاده از پدال پا باشد. صفحه جلویی، دروازه‌مانند دستگاه، لولایی است و ممکن است بلند شود، و مواد کشیده شده روی یک لبه مستقیم را مجبور می‌کند تا به دنبال صفحه خم شود.

خم ها می توانند به هر زاویه ای تا حد عملی حدود 120 درجه باشند، در مورد پوشه نوار تا حدودی بیشتر. اگر ناحیه ای که باید خم شود به اندازه کافی باریک باشد، می توان با قرار دادن خم زیر میله گیره و پایین آوردن آن، خم تندتری ایجاد کرد.

دستگاه خم برک cnc

دستگاه خم برک cnc یکی از رایج ترین عملیات ساخت ورق فلزی است. دستگاهی است که به خم شدن ورق های سرد فلزات به شکل های هندسی و مقطعی دلخواه کمک می کند. کاربردهای متعددی دارد که در صنایع مختلف مانند تولید، خودروسازی، راه آهن، هواپیماسازی، کشتی سازی و غیره مورد نیاز است. این کار از طریق اعمال نیرو بر روی قطعه کار انجام می شود. برای دستیابی به تغییر شکل پلاستیک، نیرو باید از قدرت تسلیم ماده فراتر رود. تنها در این صورت است که می توانید نتیجه ای ماندگار به شکل خمیدگی به دست آورید.

تعمیرات پرس برک در مگا ماشین سرویس

پس از تولید قالب، هزینه های تعمیر و نگهداری قالب نیز بالا است و هزینه اصلی قالب تنها حدود 40٪ از هزینه کل قالب را تشکیل می دهد. بنابراین، نگهداری به موقع از قالب، آسیب قالب برای جلوگیری از، تا حد زیادی می تواند هزینه خم شدن قالب تولید را کاهش دهد.

در مگاماشین سرویس تعمیرات پرس برک به صورت تخصصی توسط متخصصان مجرب این شرکت به بهترین شکل و خدمات انجام می گیرد . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تعمیرات پرس برک می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما ارتباط برقرار کنید.

 

سنبه ماتریس پرس برک

سنبه ماتریس ابزارهایی هستند که به دستگاه پرس برک بسته شده اند و شامل دو بخش سنبه و ماتریس هستند که در واقع همان قاب هستند. این ابزارها در صنعت ورق کاری کاربرد دارند و اکثر خمکاری ها با این دو ابزار صورت می گیرد.

انواع سنبه و ماتریس

سنبه ماتریس خم تیز

از سنبه ماتریس خم تیز برای ایجاد خم های تیز با با زاویه های شیار مختلف مانند 26، 28، 30 استفاده می شود. از سنبه ماتریس خم تیز غالبا برای برگرداندن لبه استفاده می شود.

سنبه ماتریس شعاعی

در صورتی از سنبه ماتریس شعاعی استفاده می شود که شعاع داخلی بزرگتر از شعاع استاندارد باشد. سنبه ماتریس شعاعی هندسه های مختلفی مانند هندسه U ایجاد می کند.

سنبه ماتریس استاندارد

سنبه ماتریس استاندارد برای موارد خمکاری ساده ماننده باکس ها کاربرد دارد. سنبه ماتریس استاندارد صاف است تا بتواند خم های ساده را ایجاد کند.

قالب پرس برک

پانچ ورق فلزی را روی سطح قالب فشار می دهد، بنابراین زاویه قالب، زاویه نهایی قطعه کار را تعیین می کند. با کف کردن، شعاع داخلی ورق زاویه دار به شعاع قالب بستگی دارد. همانطور که خط داخلی فشرده می شود، برای دستکاری بیشتر به نیروی بیشتری نیاز دارد. پایین کشیدن، اعمال این نیرو را ممکن می کند، زیرا زاویه نهایی از پیش تعیین شده است. امکان استفاده از نیروی بیشتر، اثر برگشت فنری را کاهش می دهد و دقت خوبی را ارائه می دهد. تفاوت زاویه باعث اثر برگشت فنری می شود.

هنگامی که قالب پرس برک انعطاف پذیر نیست، یا حتی گیر نمی کند، باید فورا تولید را متوقف کند، علت قالب را پیدا کنید، عیب یابی کنید. در غیر این صورت، منجر به آسیب قالب پرس برک می شود. دلایل اصلی چسبندگی قالب عبارتند از: راهنمای بد قالب و شیب. یا وجود جسم خارجی بین قالب، به طوری که نمی توان قالب را صاف چسباند. همه این ها مواردی است که باید به آنها توجه داشت تا به توان عمر قالب های پرس برک را با مواظبت افزایش داد.

ابزار و اجزای دستگاه پرس برک

بخش سیستم کنترل کردن و فرمان
ماتریس و سنبه
موتورها و سرو
بدنه سیستم
فک پایین و فک بالا

تعمیر  پرس برک در سایت مگا ماشین سرویس

سایت مگا ماشین سرویس همیشه در تلاش هست که بهترین خدمات خود را برای شما مشتریان عرضه کند و با رضایت خاطر از این خدمات استفاده نمایید. یکی ازاین خدمات  موجود در این شرکت ، تعمیرات  پرس برک و سنبه ماتریس پرس برک و دیگر قطعات جانبی آن می باشد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره با کارشناسان و اطلاع از برندهای موجود و قیمت ها لطفا شماره خود را در کادر زیر ثبت نمایید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.