قطعات مصرفی برش لیزر فایبر

نمایش ویدیو درباره قطعات مصرفی در دستگاه های برش لیزر فایبر
سرامیک ریتولز لیزر

سرامیک رینگ (Ceramic Ring)

دستگاه لیزر فایبر یک مدل ماشین می باشد که با هدایت کردن اشعه لیزر به فیبر نوری عملیات ماشین کاری را انجام خواهد داد، سرامیک رینگ لیزر فایبر در ابعاد گوناگون و...

مخافظ لنز لیزر

لنز محافظ لیزر

لنز محافظ لیزر را به عنوان یکی از قطعات یدکی دستگاه برش لیزر عنوان می کنند که در محافظت از لنز داخل هد نقش اثرگذاری دارد . قطعه ای است از جنس شیشه به شکل های دایره ای و..

نازل لیزر فایبر

نازل لیزر فایبر (Nozzle)

نازل‌های لیزر از پرکاربردترین قطعات دستگاه برش لیزری محسوب می شود این قطعه ساطع کننده جریان لیزر به صورت متمرکز و همچنین هوا با فشار قوی است و...

سورس لیزر فایبر ریکاس RAYCUS 3000W

سورس لیزر فایبر

سورس لیزر فایبر ، همان منبع منتشر کننده لیزر است که در مارک ها و توان های مختلف تولید شده است . بستگی به قطعه و نوع کار شما توان انتخاب می شود این قطعه و...

هد لیزر wsx

هد دستگاه برش لیزر

هد دستگاه لیزر اولین پاسخی که می توان در جواب این سوال داد این است که هد های لیزر منبع پرتو های لیزری می باشند که عمر کارایی آنها به صورت میانگین ده سال می باشد و....

کاور نسوز

کاور آکاردئونی

کاور آکاردئونی قطعه است که برای جلوگیری از ضربه ، ورود گردوغبار، آب و… از آن استفاده می کنند و سس افزایش طول عمر و راندمان دستگاه خواهد شد . و...

ماشین پاک کننده اسلیت دستگاه برش لیزر

پاک‌کننده دنده‌ها دستگاه لیزر (slat cleaner)

دستگاه slat cleaner میله/تخته/دندانه (slat) های دستگاه لیزر را به‌سرعت، به‌راحتی تمیز می‌کند. این امر تولید مطمئن و باکیفیت قطعات لیزری و صرفه‌جویی در وقت را تضمین می‌کند. و...

اجزای قطعات مصرفی برش لیزر فایبر

دستگاه های برش که نوع برش آنها با استفاده از اشعه های لیزر انجام می شود و یک روش کاملا نوین و جدید در برش کاری می باشد که با استقبال بی نظیری روبرو شده است. چون برش هایی که با استفاده از دستگاه های لیزری انجام می شود کیفیت خیلی بالاتری نسبت به باقی دستگاه ها دارند.

اجسامی که با استفاده از برش لیزری برش می خورند به دو دسته فلزی وغیر فلزی تقسیم می شوند که هرکدام از این اجسام به دستگاه برش خاص خود نیاز دارد.

برای اطلاع از قیمت قطعات مصرفی برش لیزر فایبر می توانید به صفحه مورد نظر خود مراجعه کنید و یا با شماره تماس شرکت مگا ماشین با کارشناسان بخش فروش قطعات مصرفی برش لیزر ارتباط بگیرید.

هر دستگاه برشی لیزری از قطعاتی تشکیل شده است که این قطعات در هماهنگی با یکدیگر عمل می کنند و در صورتی که یکی از اجزاء به خوبی عمل نکند باقی اجزاء آن هم به خوبی عمل نخواهد کرد و برای اینکه کیفیت یک برش در بی نهایت خود انجام شود لازم است که تمام قطعات سالم باشد و در راستای یکدیگر عمل کند.

قطعه نازل (NOZZLE)

نازل دستگاه های لیزری از مهم ترین بخش هایی می باشد که در یک دستگاه برش لیزری وجود دارد. نازل دستگاه برش لیزری معمولا متحرک هستند و در قسمت مکانیکی برش دستگاه های لیزری قرار می گیرند.

در تمام قطعاتی که در یک دستگاه برش لیزری وجود دارد نازل ان ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چون به صورت مستقیم بر کیفیت برش تاثیر می گذارد. هر نازلی که در دستگاه برش وجود دارد دارای یک آینه و یک لنز است که این آینه و لنز ها باید به صورت استاندارد در دستگاه تنظیم شوند.

از اصلی ترین وظیفه ای که نازل در دستگاه برش دارد این است که پرتو های نوری ساطع شده از امواج لیزر را در یک نقطه جمع می کند و سپس با تابش امواج جمع شده بر نقطه از قبل تعیین شده در اجسام برش را انجام می دهد.

همانطور که قبلا نیز به این موضوع اشاره نمودیم نازل ها اثر مستقیمی بر روی کیفیت برش می گذارند که تاثیر ان ها بدین صورت می باشد که باریکه ای از پرتو لیزر پس از اینکه از لنز موجود در در دستگاه لیزر عبور می کند و در آخرین مرحله از نازل لیزر عبور کرده و بر متریال های صاف و یکدسته تابیده می شود.

 

قطعه محافظ (پروتکتور) لنز هد دستگاه لیزر

یکی از قطعات مصرفی دستگاه برش لیزری، قطعه های محافظ ان ها می باشد که نقش اصلی آن ها محافظت کردن از لنزی می باشد که در داخل هد دستگاه برش لیزر قرار دارد.

قطعه محافظ لنز هد دستگاه لیزر معمولا قطعاتی از جنس شیشه هستند که شکل آن ها به صورت دایره می باشد و دارای هشت ضلع می باشند. که به ان ها پروتکتور نیز گفته می شود. از اصلی ترین وظایف این پروتکتور ها جلوگیری کردن از رسیدن هر جسم که خارجی محسوب می شود مثل : دوده یا غبار به قطعه های داخلی هد می باشد.

اکثر دستگاه های برش لیزری به دلیل موقعیتی مکانی که در آن قرار می گیرند به طور کامل در مجاورت مستقیم گرد و غبار و ذرات آلوده هوا می باشند که این گرد و غبار اگر به دستگاه نفوذ کند بر روی لنز دستگاه برش می نشیند و کیفیت برش را کم خواهد کرد.

علاوه بر این موضوع دستگاه های برش در هنگام عملیاتی که برای برش انجام می دهند از خود بر اثر سوخت روغن ناخالصی ایجاد خواهد کرد و این ناخالصی ها به طور مستقیم بر روی لنز لیزر خواهد نشست حال اگر این لنز از قبل هم دارای گرد و غبار باشد باعث آسیب دیدن جدی آن خواهد شد.

قطعه سرامیک رینگ (CERAMIC RING)

سرامیک رینگ ها یکی دیگر از قطعاتی هستند که در دستگاه برش لیزر وجود دارد و از آن برای انتقال دادن اشعه هایی که به وسیله نازل جمع می شود استفاده می کنند. سرامیک رینگ ها (CERAMIC RING) در واقع یک نوع عایق د برای نازل ها محسوب می شوند.که از هد های موجود در دستگاه های برش لیزری محافظت می کند.

این سرامیک ها نقش بسیار مهمی در عمل کردن صحیح و منظم یک دستگاه برش دارد . همچنین این قطعه از ضربه های سنگینی مکه قطعه نازل هد لیزر به هد های لیزر دستگاه های برش بزند جلوگیری به عمل می اورد.

از دیگر وظیفه هایی که این قطعه دارد این است که می تواند کنترل ارتفاع در نوک نازل را نسب به سطح ورق بررسی کند که بسیار مهم می باشد.

این قطعات همانگونه که از نام آن ها پیدا می باشد از سرامیک هایی ساخته شده اند که قابلیت تراش خوردن را دارند و در ساخت آن ها از آلیاژ هایی با کیفیت بسیار بالا استفاده می شود که این توانایی را دارا می باشند که انبساط های حرارتی را که هر ماده از خود تولید می کند نسبت به سطح سرامیک کنترل کند و اینگونه از ترک خوردن و یا ترکیدن سرامیک ها جلوگیری کند.

همچنین شما می توانید برای مشاهده و خرید سورس لیزر فایبر و اطلاع از محصولات و ویژگی ها از صفحه مربوطه استفاده کنید.

هد در دستگاه های برش لیزری

از مهم ترین و اصلی ترین قسمت هایی که جزوء قطعات دستگاه برش لیزر محسوب می شود هد لیزر می باشد. هد لیزر در دستگاه های برش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به عنوان اصلی ترین منبع برای تولید پرتو های لیزری محسوب می شود که بر روی برش های لیزری اثر مستقیم دارد .

به همین علت این قطعه در دستگاه های برش لیزر بسیار مهم می باشد و در صورت خرابی باعث افت کیفیت در برش ها می شود. عمر مفید یک هد لیزر ده سال است و بعد از این بازه زمانی به شدت افت پیدا می کند و باید تعویض شود.

برای مشاهده انواع هد دستگاه برش لیزر می توانید از صفحه مربوطه دیدن کنید.

سخن پایانی

با پیشرفت تکنولوژی و تولید دستگاه های جدید که باعث بالا رفتن کیفیت در بسیار از کار ها شده است حرفه برشکاری نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. در زمان قدیم چه برای برش فلز و چه برای برش چوب از دست استفاده می کردند که باعث می شد کیفیت کار به شدت افت پیدا کند اما با اختراع و تولید دستگاه ها برش باعث شد تا تحول بسیار زیادی در این کار ایجاد شود که سبب بالا رفتن کیفیت شده است.

در سایت مگا ماشین سرویس میتوانید از بهترین قیمت قطعات مصرفی برش لیزر استفاده کنید و نسبت به خرید قطعات مصرفی برش لیزر اقدام کنید.

جهت مشاوره با کارشناسان و اطلاع از برندهای موجود و قیمت ها لطفا شماره خود را در کادر زیر ثبت نمایید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.