قطعات دستگاه لیزر

نمایش ویدیو درباره قطعات مصرفی در دستگاه های برش لیزر فایبر

لیست قطعات دستگا ه برش لیزر فایبر

سرامیک ریتولز لیزر

سرامیک رینگ (Ceramic Ring)

دستگاه لیزر فایبر یک مدل ماشین می باشد که با هدایت کردن اشعه لیزر به فیبر نوری عملیات ماشین کاری را انجام خواهد داد، سرامیک رینگ لیزر فایبر در ابعاد گوناگون و...

مخافظ لنز لیزر

لنز محافظ لیزر

لنز محافظ لیزر را به عنوان یکی از قطعات یدکی دستگاه برش لیزر عنوان می کنند که در محافظت از لنز داخل هد نقش اثرگذاری دارد . قطعه ای است از جنس شیشه به شکل های دایره ای و..

نازل لیزر فایبر

نازل لیزر فایبر (Nozzle)

نازل‌های لیزر از پرکاربردترین قطعات دستگاه برش لیزری محسوب می شود این قطعه ساطع کننده جریان لیزر به صورت متمرکز و همچنین هوا با فشار قوی است و...

سورس لیزر فایبر ریکاس RAYCUS 3000W

سورس لیزر فایبر

سورس لیزر فایبر ، همان منبع منتشر کننده لیزر است که در مارک ها و توان های مختلف تولید شده است . بستگی به قطعه و نوع کار شما توان انتخاب می شود این قطعه و...

هد لیزر wsx

هد دستگاه برش لیزر

هد دستگاه لیزر اولین پاسخی که می توان در جواب این سوال داد این است که هد های لیزر منبع پرتو های لیزری می باشند که عمر کارایی آنها به صورت میانگین ده سال می باشد و....

کاور نسوز

کاور آکاردئونی

کاور آکاردئونی قطعه است که برای جلوگیری از ضربه ، ورود گردوغبار، آب و… از آن استفاده می کنند و سس افزایش طول عمر و راندمان دستگاه خواهد شد . و...

ماشین پاک کننده اسلیت دستگاه برش لیزر

پاک‌کننده دنده‌ها دستگاه لیزر (slat cleaner)

دستگاه slat cleaner میله/تخته/دندانه (slat) های دستگاه لیزر را به‌سرعت، به‌راحتی تمیز می‌کند. این امر تولید مطمئن و باکیفیت قطعات لیزری و صرفه‌جویی در وقت را تضمین می‌کند. و...

لوازم یدکی دستگاه برش لیزر فایبر

مگاماشین سرویس، به عنوان یکی از پیشروندگان واردکننده لوازم یدکی دستگاه برش لیزر فایبر، با افتخار مجموعه‌ای از اجزا با کیفیت و تاثیرگذار را از معتبرترین برندهای خارجی برای مشتریان عزیز تامین می‌کند. 

تامین قطعات یدکی به‌موقع و با قیمت مناسب همچنین اصلی بودن آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ مگاماشین سرویس با پشتیبانی از تولیدات و با سرمایه‌گذاری گسترده در این حوزه، توانسته موجودی انبار بسیار مناسبی از انواع قطعات یدکی لیزر را فراهم کند و به مشتریان عزیز ارائه دهد.

در اینجا مجموعه‌ای کامل و جامع از انواع قطعات دستگاه‌های لیزر را مشاهده می‌کنید. با مراجعه به هر یک از قطعات به راحتی نیازهای خود را تامین کنید. با اعتماد به ما، از کیفیت و عملکرد بهتر دستگاه‌های لیزر خود لذت خواهید برد.

هر دستگاه برش لیزری از قطعاتی تشکیل شده است که این قطعات در هماهنگی با یکدیگر عمل می کنند و در صورتی که یکی از اجزاء به خوبی عمل نکند باقی اجزاء آن هم به خوبی عمل نخواهد کرد و برای اینکه کیفیت یک برش در بی نهایت خود انجام شود لازم است که تمام قطعات لیزر فایبر سالم باشد و در راستای یکدیگر عمل کند.

قطعات یدکی دستگاه برش لیزر

قطعه نازل (NOZZLE)

نازل از  لوازم یدکی دستگاه برش لیزر می باشد و در قسمت مکانیکی برش دستگاه های لیزری قرار می گیرند.

در تمامی قطعات لیزر فایبر ، نازل  از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چون به صورت مستقیم بر کیفیت برش تاثیر می گذارد. هر نازلی که در دستگاه برش وجود دارد دارای یک آینه و یک لنز است که این آینه و لنز ها باید به صورت استاندارد در دستگاه تنظیم شوند.

از اصلی ترین وظیفه ای که نازل در دستگاه برش دارد این است که پرتو های نوری ساطع شده از امواج لیزر را در یک نقطه جمع می کند و سپس با تابش امواج جمع شده بر نقطه از قبل تعیین شده در اجسام برش را انجام می دهد.

همانطور که قبلا نیز به این موضوع اشاره نمودیم نازل ها اثر مستقیمی بر روی کیفیت برش می گذارند که تاثیر ان ها بدین صورت می باشد که باریکه ای از پرتو لیزر پس از اینکه از لنز موجود در در دستگاه لیزر عبور می کند و در آخرین مرحله از نازل لیزر عبور کرده و بر متریال های صاف و یکدسته تابیده می شود.

تامین قطعات

محافظ لنز هد دستگاه لیزر

یکی از قطعات دستگاه برش لیزری، محافظ ان ها می باشد که نقش اصلی آن ها محافظت کردن لنز را دارد که در داخل هد دستگاه برش لیزر قرار دارد.

قطعه محافظ لنز هد دستگاه لیزر معمولا قطعاتی از جنس شیشه هستند که شکل آن ها به صورت دایره می باشد و دارای هشت ضلع می باشند. که به ان ها پروتکتور نیز گفته می شود. از اصلی ترین وظایف این پروتکتور ها جلوگیری کردن از رسیدن هر جسم که خارجی محسوب می شود مثل : دوده یا غبار به قطعه های داخلی هد می باشد.

اکثر دستگاه های برش لیزری به دلیل موقعیتی مکانی که در آن قرار می گیرند به طور کامل در مجاورت مستقیم گرد و غبار و ذرات آلوده هوا می باشند که این گرد و غبار اگر به دستگاه نفوذ کند بر روی لنز دستگاه برش می نشیند و کیفیت برش را کم خواهد کرد.

علاوه بر این موضوع دستگاه های برش در هنگام عملیاتی که برای برش انجام می دهند از خود بر اثر سوخت روغن ناخالصی ایجاد خواهد کرد و این ناخالصی ها به طور مستقیم بر روی لنز لیزر خواهد نشست حال اگر این لنز از قبل هم دارای گرد و غبار باشد باعث آسیب دیدن جدی آن خواهد شد.

هد لیزر فایبر با لوازم جانبی

قطعه سرامیک رینگ (CERAMIC RING)

سرامیک رینگ ها یکی از لوازم یدکی لیزر هستند که در دستگاه برش لیزر وجود دارد و از آن برای انتقال دادن اشعه هایی که به وسیله نازل جمع می شود استفاده می کنند. سرامیک رینگ ها (CERAMIC RING) در واقع یک نوع عایق برای نازل ها محسوب می شوند.که از هد های موجود در دستگاه های برش لیزری محافظت می کند.

این سرامیک ها نقش بسیار مهمی در عمل کردن صحیح و منظم یک دستگاه برش دارد . همچنین این قطعه از ضربه های سنگینی مکه قطعه نازل هد لیزر به هد های لیزر دستگاه های برش بزند جلوگیری به عمل می اورد.

از دیگر وظیفه هایی که این قطعه دارد این است که می تواند کنترل ارتفاع در نوک نازل را نسب به سطح ورق بررسی کند که بسیار مهم می باشد.

 

هد در دستگاه های برش لیزری

اصلی ترین منبع برای تولید پرتو های لیزری می باشد که بر روی برش های لیزری اثر مستقیم دارد .

از مهم ترین و اصلی ترین قطعات دستگاه برش لیزر محسوب می شود و نقش بسزایی در بهره‌وری و کیفیت برش‌ها دارد. خرابی یا عدم عملکرد صحیح این قطعه می‌تواند باعث افت کیفیت و دقت برش‌ها شود. به علت تأثیر بزرگ این قطعه بر عملکرد دستگاه، توصیه می‌شود که همواره از لوازم یدکی اصلی و با کیفیت برای تعمیر و تعویض این قطعه استفاده شود. با انتخاب لوازم یدکی لیزر معتبر و مطابق با مشخصات دستگاه، بهره‌وری و عملکرد بهتر دستگاه برش لیزر تضمین می‌شود و به افزایش کارایی و کیفیت برش‌ها کمک می‌کند. به همین دلیل، توجه به وضعیت و سلامت این قطعه و همچنین تعویض منظم آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

سخن پایانی

با پیشرفت تکنولوژی و تولید دستگاه های جدید که باعث بالا رفتن کیفیت در بسیار از کار ها شده است حرفه برشکاری نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. در زمان قدیم چه برای برش فلز و چه برای برش چوب از دست استفاده می کردند که باعث می شد کیفیت کار به شدت افت پیدا کند اما با اختراع و تولید دستگاه ها برش باعث شد تا تحول بسیار زیادی در این کار ایجاد شود که سبب بالا رفتن کیفیت شده است.

قطعات مصرفی با کیفیت لیزر فایبر قطعا سبب افزایش طول عمر و افزایش کیفیت برش خواهد شد .

در سایت مگا ماشین سرویس میتوانید از بهترین قیمت قطعات مصرفی برش لیزر استفاده کنید و نسبت به خرید قطعات مصرفی برش لیزر اقدام کنید.

پیمایش به بالا

جهت مشاوره با کارشناسان و اطلاع از برندهای موجود و قیمت ها لطفا شماره خود را در کادر زیر ثبت نمایید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.