لنز محافظ هد دستگاه لیزر

ویدئو معرفی محافظ لنز دستگاه لیزر فایبر

لنز محافط لیزر دستگاه برش

مشخصات لنز محافظ لیزر

لنز محافظ لیزر را به عنوان یکی از قطعات یدکی دستگاه برش لیزر عنوان می کنند که در محافظت از لنز داخل هد نقش اثرگذاری دارد . قطعه ای است از جنس شیشه به شکل های دایره ای و یا هشت ضلعی که با نام پروتکتور هم نامیده می شوند .

عملکرد اصلی آن جلوگیری از رسیدن هرگونه غبار ، دوده ، رطوبت و … به قطعات داخل هد است . بعضی از محافظ ها از دو عدد هد بالا و دیگری در زیر قسمت خروجی فیبر نوری تشکیل شده اند .
این هد در داخل خشاب یا قاب قراردارد. این قاب باید قبل از شروع بکار حتماً باید تمیز شده باشند.

لنز هد لیزر

کاربرد لنز محافظ لیزر

محیط کارگاه های برشکاری عموماً پر از گرد و خاک ، غبار ، دوده خرده پلیسه های فلزات است . این مواد امکان دارد به لنز دستگاه لیزر چسبیده و به آن آسیب وارد نماید .
کاربرد اصلی این محصول درواقع محافظت از هد دربرابر این موارد است که نتیجه آن بالا رفتن طول عمر و مدت کارکرد هد لیزر است .

درمورد محافظ لنز لیزر بیشتر بدانیم

در هد دستگاه لیزر دو محافظ بالا و پایین وجود دارد. محافظ بالا نازک تر و از حساسیت پایین تری برخوردار است . دیگری بیشتر درمعرض زائده ها و موادی که گفته شد قرارمی گیرد. محافظ پایین از محافظ بالا ضخیم تر است .

جهت تمیز بودن محافظ لنز دستگاه لیزر قبل از شروع به کار باید دقت بیشتری نسبت به آن معمول داشت از عوارض کثیف بودن پروتکتور یا محافظ هد این است که چنانچه لکه ای روی آن باشد امکان دارد اشعه را به طرف لنز بالا منحرف نماید و لنز دچار صدمه شود که الزاماً باید آن را تعویض کرد . برای جلوگیری از بروز این اتفاق دائماً از تمیز بودن ، بالخصوص لنز پایین اطمینان داشته باشید .

نکته

بطورکلی اکثر لنزهای دستگاه برش غیر فلزی دارای قطر 20 میلیمتری هستند . برای مثال عدسی لیزر 2 اینچ با لنز لیزر 5/2 اینچ یک قطر دارند ولی مقدار فوکوس یا فاصله کانونی آنها با همدیگر تفاوت دارد .

لنز ریتولز

نحوه تمیز کردن محافظ لنز لیزر

راه هایی برای خارج و تمیز کردن لنز دستگاه لیزر وجود دارد. مثلا پیچی را که بر روی بخش جلوئی هد قراردارد را باز کرده و آن را خارج کنید . محافظ ها در درون یک خشاب قراردارند و به سادگی خارج می شوند .
از دیگر عوارض کثیف بودن محافظ لیزر این است که در اثر برخورد اشعه لیزر به آن بر روی محافظ حرارت بالائی بوجود می اید. این اتفاق به مرور زمان باعث آسیب دیدن لایه آنتی رفلکس محافظ میشود. همچنین کم شدن کارایی آن در عبور دادن لیزر است. نتیجه آن افت سرعت و کیفیت برش دستگاه می شود .

برای تمیز کردن محافظ هد لیزر می توانید از چوبک مخصوص تمیز کردن لنز ، گوش پاک کن و الکل طبی استفاده نمایید .
روش صحیح پاک کردن لنز و محافظ به صورت خطی و از یک طرف به سمت دیگر است ، برای تمیز کردن به شکل دایره ای عمل نکنید چون نتیجه مطلوبی به دست نمی آید .

لنز هد برش لیزر ریتولز

خرید و قیمت شیشه محافظ لیزر

خرید محافظ لیزر در سایت تخصصی مگاماشین سرویس می توانید بهترین راه کار برای اطلاع از قیمت انواع محافظ ها و لنزهای مربوط به دستگاه برش لیزر مانند لنز پراتکتور که مورد استفاده در دسته قطعات مصرفی برش لیزر فایبر می باشد و در قسمت انتهایی هد برش قرارگرفته و وظیفه آن حفاظت از لنزهای متمرکز کننده و ایزوله کردن محیط هد است، می توانید از سایت مگاماشین سرویس به همراه گارانتی، بهترین قیمت و… نسبت به خرید اقدام کنید .

قیمت لنز دستگاه لیزر را می توان از طریق فرم زیر استعلام کنید .

برای دریافت مشاوره، قیمت  و خرید قطعات دستگاه برش لیزر لطفا شماره تماس خود را از طریق فرم برای ما ارسال کنید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

جهت مشاوره با کارشناسان و اطلاع از برندهای موجود و قیمت ها لطفا شماره خود را در کادر زیر ثبت نمایید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.