چگونه توان مناسب سورس لیزر فایبر را انتخاب کنیم؟

برای دستگاه برش لیزر چه سورسی بخرم؟
فهرست مطالب

شاید قبلاً تصمیم گرفته باشید که دستگاه برش لیزر بهترین راه حل برای شماست. اولین سوالی که احتمالا اکنون مطرح می شود این است که در مورد کدام قدرت لیزر باید تصمیم بگیرید.

کارگاه شما به چه چیزهایی نیاز دارد؟

بهترین کار این است که انتخاب سورس لیزر را به طور بهینه با نیازهای خود مطابقت دهید. ابتدا به این فکر کنید که کارگاه شما به چه چیزی بیشتر نیاز دارد. ویژگی های خاص آن چیست به عنوان مثال، آیا قصد برشکاری به عنوان سرویس دارید (در این صورت احتمالاً ضخامت برش مواد متنوع تر خواهد بود) یا فقط برای مغازه خود به دستگاه برش نیاز دارید؟ همچنین لازم است مشخص کنید که کدام نوع مواد بیشتر در کارگاه شما پردازش می شوند.

قاعده کلی این است که سورس لیزر مشابه منبع پلاسما در دستگاه برش پلاسما است. هر چه قطعات ضخیم تری را بخواهیم برش دهیم، سروس بزرگتری نیاز داریم. البته باید در نظر داشت که قدرت بالاتر دستگاه با قیمت بالاتر آن نیز همراه است. اکثر ماشین های موجود در بازار دارای توان 2-6 کیلو وات هستند. با این حال، دستگاه‌های برش لیزر فایبر با قدرت بالاتر نیز در بازار وجود دارد – هزینه‌های تولید آنها و بنابراین قیمت آنها اغلب غیرقابل‌قبول است.

آیا دستگاه برش لیزر فایبر با قدرت بالا مقرون به صرفه است؟

انتخاب یک دستگاه برش پرقدرت ممکن است برای اکثر شرکت ها مقرون به صرفه نباشد. این از اختلاف قیمت زیاد بین ژنراتورهای با توان بیشتر ناشی می شود که همیشه با راندمان نسبتاً بیشتر دست به دست نمی شود. بیشترین بهبود راندمان در رابطه با قیمت زمانی اتفاق می افتد که یک برش 1 کیلوواتی با یک برش 2 کیلووات مقایسه شود. در اینجا می بینیم که ضخامت ورق های برش خورده 50 درصد افزایش می یابد و در مورد فولاد کربنی یا در مورد برنج – حتی دو برابر.

مشخصات فنی دستگاه های برش لیزر 1kw و 2kw

مقایسه سوزس لیزر فایبر یک و دو کیلیو وات
راهنما » Mild steel:فولاد | Stainless steel:فولاد ضد زنگ | Aluminium:آلمینویم | Brass:برنج
با افزایش بیشتر قدرت، تفاوت در ضخامت مواد برش خورده دیگر چندان چشمگیر نیست. وقتی لیزر فایبر 3 کیلوواتی را با دستگاه برش 4 کیلوواتی مقایسه می کنیم، تفاوت چندان قابل مشاهده نیست.

مشخصات فنی دستگاه های برش لیزر 3kw و 4kw

مقایسه سوزس لیزر فایبر 3 و 4 کیلیو وات

در انتخاب دستگاه برش لیزری به چه نکاتی توجه کنیم؟

همانطور که می بینید، هنگام انتخاب یک برش با قدرت خاص، ارزش دارد که نه تنها ضخامت قابل پیش بینی ورق هایی که باید برش داده شوند، بلکه نوع ماده ای که از آن ساخته شده اند نیز در نظر بگیرید. هنگام برش فولاد سیاه، ضخامت مواد برش، حتی با یک ژنراتور 2 کیلو وات می تواند تا 16 میلی متر برسد. در مورد مواد دیگر مانند برنج، قابلیت لیزر به طور قابل توجهی پایین تر خواهد بود.

همچنین باید در مورد میزان بهره وری مورد علاقه خود صحبت کنید زیرا قدرت لیزر نیز بر سرعت برش تأثیر می گذارد. با ضخامت ثابت ورق های برش، سرعت کار با افزایش توان افزایش می یابد.

کار اصلی دستگاه برش لیزر فایبر

با در نظر گرفتن همه اینها، لازم به یادآوری است که هدف اصلی دستگاه برش لیزری برش مواد نازک است. بنابراین، برای برش ورق های با ضخامت بالا خرید دستگاه برش لیزر با قدرت بالا ارزش اقتصادی ندارد ، در این شرایط خرید دستگاه برش پلاسما سرمایه گذاری بسیار سودآورتری خواهد بود. البته فرض کنید کیفیت و دقت برش بالاتری می خواهیم. در این صورت، ارزش سرمایه گذاری در لیزری با قدرت افزایش یافته را دارد.

 

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب

جهت مشاوره با کارشناسان و اطلاع از برندهای موجود و قیمت ها لطفا شماره خود را در کادر زیر ثبت نمایید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.