پرسش های متداول

به صورت روزانه، نازل برشکاری در سر هد برش به منظور بررسی وارد آمدن هر گونه ضربه و گرم شدن بدنه بیش از هد نازل، به صورت چشمی می بایست بازرسی گردد.

دمای مطلوب کارکرد هد و سورس می بایستی بین 20 الی 25 درجه باشد. بدین منظور خنک بودن هد برش لیزر و سورس لیزر داخل تابلو برق و ترموستات روی چیلر می بایستی روزانه به صورت دستی و چشمی بررسی شود.

ورودی ها و خروجی های آب به چیلر، سورس و هد به منظور بررسی نشتی نداشتن آب سورس داخل تابلو برق، چیلر و هد می بایستی به صورت روزانه بررسی شود.همچنین، سطح آب و شفافیت آب مخزن چیلر باید ماهیانه مورد بررسی قرار گیرد.

به دلیل اینکه رک ها و ریل ها می بایستی همیشه تمیز و عاری از هر گونه پلیسه و گرد و غبار باشد و به صورت اتوماتیک روغنکاری شده باشد ( محور z به صورت دستی روغنکاری می شود)، تمیزی و عدم وجود گرد و غبار، پلیسه و روغنکاری رک و ریل های محور y-x-z می بایستی هر هفته چک شود.

میزان خلوص کپسول های گاز نیتروژن و اکسیژن واحد مراقبت می بایستی پس از هر تعویض بررسی شود. بدین منظور می توان روی آینه تست هوا انجام داد و از خلوص بالای آن به دلیل حساسیت هد به ناخالصی ها اطمینان حاصل نمود. همچنین به منظور تمیز بودن واحد مراقبت می بایستی مخزن تله آبگیر آن پس از هر بار تعویض تخلیه شود.

درصورت تغییر در کیفیت برش، تمیزی و عدم وجود لکه روی لنز و پروتکتور بالا و پایین هد برش می بایستی بررسی شود. زیرا درصورت تمیز نبودن لنز، کیفیت سطح برش تحت تاثیر قرار می گیرد.

میزان روغن باکس پنوماتیک به صورت ماهیانه بررسی شود زیرا سطح روغن میبایست بین گیج حداقل و حداکثر باشد.

 

[sp_easyaccordion id=”1609″]

جهت مشاوره با کارشناسان و اطلاع از برندهای موجود و قیمت ها لطفا شماره خود را در کادر زیر ثبت نمایید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.